Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Grzywka – czy dla mnie?

jaka grzywka

Ponadczasowa grzywka nigdy nie wychodzi z mody. W tym sezonie również jest jednym z głównych trendów. Czy wybierzesz prostą, czy dłuższą schodzącą do jednego boku zależy od Ciebie. Jednym cięciem można zmienić swój wygląd. Tylko czy będzie Ci z nią do twarzy?

Grzywka kusi zwłaszcza tych, którzy choć raz jej nie mieli. Zdarzyło Ci się pójść za ciosem, a później żałować pochopnej decyzji? Zanim się na nią zdecydujesz rozważ wszystkie za i przeciw. Weź pod uwagę, że ściąć będzie łatwo, ale zapuszczanie jej trwa o wiele dłużej. Profesjonalny fryzjer na pewno Ci doradzi jaka grzywka będzie odpowiednia dla Ciebie.

Ocena kształtu twarzy

Zacznijmy od początku…zanim zdecydujesz się na grzywkę w jakiejkolwiek postaci, określ kształt swojej twarzy. Zastanów się czy jest bardziej owalna, okrągła, podłużna, trójkątna, czy kwadratowa. Później oceń rodzaj swoich włosów, czy są grube, cienkie, puszące się lub wywijające. Wszystko to będzie miało wpływ, na to jak będzie się układać grzywka.

Twarz owalna

Ten kształt twarzy uznawany jest za niemal doskonały, bo większość fryzur będzie do niego pasować. Idealnym rozwiązaniem może okazać się long bob oraz pixie look. Jeśli chodzi o samą grzywkę to najlepszym wyborem będzie ścięta na prosto. Natomiast grzywka schodząca do jednego boku sprawdzi się zwłaszcza przy gęstych włosach.

Twarz okrągła

Przy okrągłym kształcie twarzy musimy uważać z wyborem grzywki. Źle dobrana zamiast tuszować mankamenty naszej urody, jeszcze bardziej je podkreśli. Postawmy przede wszystkim na lekką grzywkę, zaczesaną na bok. Będzie idealnie komponować się z dłuższymi włosami, które optycznie wysmuklą twarz.

Twarz podłużna

Wysokie czoło i broda to charakterystyczne cechy dla tego kształtu twarzy. Idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu poszerzymy nieco twarz i skrócimy czoło, będzie prosta grzywka. Najlepiej dłuższa, zakrywająca brwi. Sprawdzi się także grzywka na bok i półokrągła. Dzięki niej złagodzimy ostre rysy  i nieco zaokrąglimy twarz.

Twarz trójkątna

Jej znaki rozpoznawcze to wąski podbródek i szeroka górna część twarzy. Aby nadać twarzy odpowiednich proporcji, najlepszym sposobem będzie poprowadzenie grzywki przez czoło, schodzącej się do jednego boku. Sprawdzi się w przypadku gęstych oraz cienkich włosów.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa ma równe proporcje, zdecydowaną linię brody i wysokie czoło. Tutaj sprawdzą się przede wszystkim dłuższe fryzury, mocno wycieniowane. A co z grzywką? Idealna będzie lekka, asymetryczna i pocieniowana. Możesz też postawić na prostą grzywkę, sięgającą linii brwi. Taka która będzie odkrywać środek czoła nada twarzy smukłości.

Kto powinien unikać grzywki?

Jeśli masz cienkie włosy lub z tendencją do kręcenia i wywijania się, to zdecydowanie grzywka nie jest dla Ciebie. W przypadku tych pierwszych weź pod uwagę, że grzywka będzie zrobiona z kilku pasm włosów. Będzie to skutkowało grzywką zaczynającą się już od czubka głowy, która prawdopodobnie i tak będzie zbyt rzadka by zakrywać całe czoło. Natomiast włosy niesforne ciężko będzie utrzymać w odpowiedni ładzie. Poskromienie ich może być czasochłonne, a i tak pod wpływem wilgoci będą się kręcić.

Zapytaj swojego stylistę fryzur jaka grzywka będzie do Ciebie pasować. Dobry fryzjer to taki, który z pewnością będzie potrafił doradzić!

Social Media

Newsletter

Zapisz się na subskrypcję i bądź na bieżąco z nowościami oraz promocjami

Sprawdź również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.