Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Keratynowe prostowanie włosów

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to dość popularny zabieg fryzjerski nie tylko wśród zwolenniczek prostych włosów. Jest znany także osobą, które marzą o lśniących, wygładzonych i nie puszących się włosach. Na czym polega, czy jest bezpieczny i jak długo się utrzymuje – to wszystko za chwilę Wam wyjaśnię.

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Niektórzy z Was keratynowe prostowanie mogą także kojarzyć z inną nazwą – brazylijskim prostowaniem włosów (w Brazylii ta metoda została zapoczątkowana). Zabieg ten przede wszystkim polega na zachowaniu prostych włosów na dłuższy czas. Choć to jaki efekt końcowy otrzymamy i jak długo będzie utrzymywał się na włosach w dużej mierze będzie zależeć od ich kondycji, a także późniejszej pielęgnacji. Tymczasowe wyprostowanie włosów uzyskamy stosując płynną keratynę oraz prostownicę. Ta metoda wizualnie poprawi wygląd naszych włosów, sprawi że będą się mniej elektryzować, będą gładkie i lśniące.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna jest naturalnym składnikiem budulcowym włosów. Jest im potrzebna do zachowania zdrowej kondycji i nienaruszonej struktury. Odpowiada za kondycję naszych włosów, za ich witalność, blask i wytrzymałość. Bez niej włosy stają się osłabione, matowe oraz bardziej podatne na zniszczenia.

Zanim zdecydujesz i udasz się na zabieg skonsultuj swoją decyzję z fryzjerem. Wybierz profesjonalny i zaufany salon, który udzieli Ci rzetelnej informacji. Stylista przed przystąpieniem do usługi sprawdzi kondycję i typ Twoich włosów, a co za tym idzie – podpowie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Sam zabieg fryzjerski polega na początku na dokładnym umyciu i wysuszeniu włosów. Następnie fryzjer nakłada na włosy preparat z keratyną. Później kosmyki prostuje się za pomocą prostownicy nagrzanej do bardzo wysokiej temperatury. Podgrzewanie ma na celu związanie produktu z włosami, co spowoduje uzupełnienie ubytków w ich strukturze. Czas trwania zabiegu prostowania wynosi +/- dwie godziny. Zależy to głównie od długości i gęstości włosów. Po zabiegu prostowania powstrzymaj się od mycia oraz wiązania włosów przez 48 h. Odczekaj również około 2 tygodni z ich farbowaniem.

keratynowe prostowanie włosów

Czy keratyna na włosy jest bezpiecznym zabiegiem?

Wiele osób obawia się keratynowego prostowania włosów, ze względu na zawarty w niektórych preparatach formaldehyd. Dlaczego? Formaldehyd to toksyczny związek, który częściowo przekształca się w glikol podczas kontaktu z wodą (np. z płynami zawartymi w ludzkim organizmie). Substancja ta w powietrzu od dawna uznawany jest za zagrożenie zawodowe w wielu dziedzinach przemysłu. Uważa się, że kontakt z formaldehydem może wywołać podrażnienie oczu i nosa oraz przyczynić się do rozwoju astmy.

Z uwagi na jego szkodliwe działanie polecam unikać produktów z formaldehydem. Warto zapytać swojego fryzjera przed zabiegiem prostowania włosów, jaki skład ma używany przez niego preparat. Dostępne są produkty do prostowania włosów z keratyną niezawierające formaldehydu lub zawierające substancję w bardzo niskim stężeniu. Dlatego warto upewnić się i właśnie takich produktów szukać, przed podjęciem decyzji o keratynie. Pamiętajcie też, że jednorazowe narażenie na dopuszczalne, niezbyt wysokie stężenie formaldehydu nie jest groźne dla człowieka. Jak we wszystkim, tak i tutaj najważniejszy jest zdrowy rozsądek i umiar. Stosujmy się do zaleceń producenta oraz zwracajmy uwagę na skład kosmetyków, których używamy na co dzień.

Jak długo utrzymuje się keratynowe prostowanie na włosach?

Prostowanie włosów za pomocą keratyny jest odwracalne. Preparat po pewnym czasie wypłukuje się, a włosy wracają do stanu sprzed prostowania. Efekt tafli na włosach może utrzymać się około 4 miesięcy. Jest to zależne przede wszystkim od tego jak będziesz pielęgnować włosy po zabiegu i z jaką częstotliwością je myć. Jeśli chcesz przedłużyć efekt prostych włosów to do codziennej pielęgnacji włosów stosuj szampon i odżywkę, które są wolne od alkoholu, SLS i silikonów.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na subskrypcję i bądź na bieżąco z nowościami oraz promocjami

Sprawdź również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.