Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Spanie z mokrymi włosami

spanie z mokrymi włosami

Zdarzyło Ci się spać z mokrymi włosami? Wiele kobiet decyduje się na to, bo nie ma czasu na wieczorną stylizację włosów lub chcą oszczędzić im nadmiernego suszenia. Tylko czy kładąc się do łóżka z mokrymi włosami na pewno im pomagamy? Już Wam odpowiadam na to pytanie.

Spanie z mokrymi włosami jest czasem wygodne, gdy zwyczajnie nie mamy siły i ochoty na ich suszenie. Jednak okazuje się, że pójście spać z mokrymi włosami może być szkodliwe dla naszych kosmyków i skóry głowy. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a na wilgotniej skórze głowy łatwiej rozwijają się bakterie i grzyby, co z kolej powoduje łupież lub inne choroby skóry. Kolejna kwestia jest taka, że włosy mokre gorzej się rozczesują, przez co stają się splątane i łatwiej się łamią. Jest też duże prawdopodobieństwo, że rano po prostu nie będą wyglądać korzystnie i trudniej będzie Ci je ogarnąć.

spanie z mokrymi włosami

Mokre włosy przed pójściem spać? Wysusz je!

Choć byś bardzo była zmęczona – koniecznie wysusz włosy przed pójściem spać. Wbrew pozorom to najlepsze co możesz dla nich zrobić. Na suszenie włosów jest kilka sposobów:

  • Suszarka ( z dyfuzorem lub bez) to najszybszy sposób i wszystkim znany 😊 Jeśli masz pod ręką dyfuzor, użyj go. Z jego pomocą równomiernie wysuszysz włosy, co zapobiegnie ich puszeniu się i plątaniu.
  • Ręcznik – ostrożnie wycieraj włosy ręcznikiem. Pamiętaj aby nie trzeć nim włosów i nie szarpać. Delikatnie osuszaj włosy ręcznikiem, tak by nie uszkodzić ich struktury.
  • Turban – wiele osób uważa, że jest lepszy od ręcznika i wygodniejszy. Uważam, że to całkiem dobre rozwiązanie, ponieważ turban ma gładką strukturę, która nie niszczy włosów. Ponadto jest przewiewny, dzięki czemu skóra nie poci się, a włosy nie przetłuszczają.
  • Spray przyspieszający suszenie włosów –  tego typu kosmetyki nie tylko przyspieszają suszenie, ale także chronią włosy przed negatywnym działaniem ciepłego powietrza z suszarki. Możesz sięgnąć także po Lotion unoszący włosy od nasady marki Grzegorz Duży Cosmetics, który ułatwia modelowanie, zagęszcza włosy i pielęgnuje je.
lotion unoszący włosy od nasady

Spanie z mokrymi włosami – jak prawidłowo je wysuszyć?

Suszenie włosów to niby banalna i łatwa czynności, a jednak okazuje się że nie wszyscy robimy to prawidłowo. Metoda suszenia jest ważna, bo wpływa na kondycję naszych włosów, ich objętość oraz zachowanie blasku.

Krok 1. Przede wszystkim zanim przystąpisz do suszenia włosów suszarką odciśnij nadmiar wody ręcznikiem. Tak jak wspominałem wyżej, nie trzyj włosów i nie ciągnij ich. Po prostu delikatnie przykładaj ręcznik do poszczególnych partii włosów.

Krok 2. Używaj chłodnego nawiewu powietrza – wiem, wiem, to wydłuża proces suszenia, ale pośpiech w większości przypadków nie jest dobrym doradcą. Gorący nawiew uszkadza strukturę włosów, przez co stają się łamliwe, tracą połysk, a końcówki rozdwajają się.

Krok 3. Dla lepszej ochrony włosów możesz użyć spray termoochronny, który zapobiegnie puszeniu się i ich przesuszaniu.

Krok 4. Podczas suszenie obchodź się z włosami delikatnie, nie szarp ich i nie ciągnij. Jeśli są splątane rozczesz je grzebieniem lub dobrej jakości szczotką. Nigdy nie rób tego na siłę!

Krok 5. Susz włosy od nasady, aż po ich końce. Aby nadać włosom zamierzony kierunek użyj do ich stylizacji odpowiedniej szczotki. Może być to płaska lub okrągła szczotka. Wybierz taką, która jest odpowiednia do rodzaju Twoich włosów i ich potrzeb. Możesz wypróbować jedną z moich autorskich szczotek Grzegorz Duży Cosmetics. Są wykonane z ekologicznego, bukowego drewna. Ułatwiają rozczesywanie włosów, przy czym nie szarpią i nie wyrywają ich.

szczotka do włosów z włosiem z dzika

Pamiętaj, że nie tylko sposób w jaki suszysz włosy ma wpływ na ich kondycję. Także mycie i kosmetyki jakie stosujesz do ich pielęgnacji na co dzień mają ogromne znaczenie na efekt jaki otrzymujemy. A o tym jak poprawnie myć włosy dowiesz się tutaj – Jak poprawnie myć włosy?

Social Media

Newsletter

Zapisz się na subskrypcję i bądź na bieżąco z nowościami oraz promocjami

Sprawdź również