Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Balayage,
 ombre, sombre

W profesjonalnym salonie fryzjerskim, takim jak nasz, skorzystać można z szerokiej gamy usług pielęgnacji i stylizacji włosów. Strzyżenie czy koloryzacja, ale także doradztwo prowadzone przez najlepszych profesjonalistów! Umów wizytę, a my pomożemy dobrać najlepszą fryzurę dla Ciebie!

Balayage

Balayage jest jedną z form koloryzacji włosów. Aby wyglądał naturalnie i pięknie, powinien być wykonany przez ekspertów, posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Wykonując balayage koniecznie należy zarezerwować więcej czasu niż w przypadku klasycznej, jednobarwnej koloryzacji. Stylista wykonujący balayage musi wykazać się dużą dokładnością i starannością, które pozwolą uzyskać wyjątkowy efekt. Specyfika tego typu koloryzacji polega na wykonaniu na włosach pasemek o różnej barwie. W odróżnieniu od zwyczajnych pasemek, podczas wykonywania balayage bardzo ważny jest umiejętny dobór kolorystyki. Najczęściej wykorzystywane są odcienie dość zbliżone do naturalnego koloru włosów, a wszystkie wykorzystane barwy muszą doskonale ze sobą współgrać, pozwalając uzyskać subtelny, lekki wygląd. Dobre wykonanie balayage’u wymaga cierpliwości, a także wprawy i doświadczenia.

Ombre

Specyficzną i bardzo lubianą przez kobiety formą koloryzacji włosów są fryzury typu ombre. Ombre polega na rozjaśnieniu części włosów w taki sposób, aby u nasady barwa była ciemniejsza, a przy końcówkach zdecydowanie jaśniejsza. W ten sposób uzyskuje się wyjątkowy wygląd włosów. Połączenie ciemnych odcieni z jasnymi wprowadza kontrast o bardzo wyrazistym wyglądzie. Dużą popularnością cieszą się także stylizacje o nieco delikatniejszym doborze kolorów, wszystko zależy od indywidualnych cech i oczekiwań Klientki.

Rozjaśnianie końcówek wykonywane jest przy pomocy odpowiednio dopasowanej farby lub rozjaśniacza. Wybór metody najlepiej pozostawić specjaliście, który oceni kondycję i strukturę włosów, dobierając optymalny sposób wykonania ombre.

Wśród zalet fryzury typu ombre wskazać można na fakt, że pozwala wizualnie dodać objętości włosom. Jest to rodzaj fryzury idealne dla tych kobiet, które cenią sobie wyrazistość. Eksperci podkreślają, że tego typu zabieg koloryzacji sprawia, że włosy są bardziej wysuszone, przez co wymagają specjalnej pielęgnacji. Nasi eksperci, po wykonaniu ombre, udzielą wszelkich niezbędnych instrukcji dotyczących sposobu dbania o włosy.

Sombre

Sombre, to typ fryzury polegający na koloryzacji włosów, jednak w przeciwieństwie do ombre, jest rozwiązaniem bardziej klasycznym. Pozwala uzyskać zdecydowanie delikatniejszy efekt końcowy, dlatego też sprawdzi się doskonale u pań, które chcą zmienić swój wizerunek, jednak zmiana ma być subtelna i delikatna. W sombre rozjaśnianie odbywa się w sposób bardzo delikatny. Istotą fryzury jest koloryzacja włosów nie u samej nasady, ale kilka cm poniżej. Doświadczony stylista rozpoczyna nakładanie refleksów uwzględniając m.in. długość włosów tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny. W przypadku sombre delikatność stylizacji osiągnąć można dzięki nakładaniu farby wyłącznie po zewnętrznej stronie włosów, część wewnętrzna zawsze należy zostawić ciemniejszą.

Sombre to doskonałe rozwiązanie dla pań o krótszych włosach, chociaż doskonale wyglądać będzie również na włosach długich. Sombre sprawdzi się w przypadku włosów o małej objętości. Dobrze wykonane sombre pozwala uzyskać efekt odmłodzenia, nadając fryzurze blasku, jednocześnie rozświetlając twarz.

Korzystamy z produktów m. in. La Biosthetique, Goldwell, L’Oréal.