Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Keratynowe
 prostowanie

Prostowanie włosów jest jednym z zabiegów stylizacji, który może być wykonany samodzielnie w domu. Wadą takiego rozwiązania jest jednak jego nietrwałość, aby utrzymać zadowalający efekt należy zabieg dość często powtarzać. Do tego zwykłe, domowe prostownice wygładzają włosy wykorzystując w tym celu działanie wysokiej temperatury. Alternatywą dla domowego prostowania jest pomoc specjalistów. Dzięki naszym ekspertom można uzyskać trwały efekt idealnie wygładzonych włosów.

Keratyna

Keratyna to specjalne białko, którego jedna z podstawowych właściwości jest brak rozpuszczalności w wodzie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że zostałyby usunięte w procesie mycia włosów. Białka keratynowe, to białka fibrylarne, powstałe w procesie keratynizacji.

Keratynowe prostowanie, dlaczego warto się na nie zdecydować?

Najczęściej powtarzaną zaletą jest uzyskanie trwałego efektu wygładzonych włosów, ale nie tylko. Od razu po zakończeniu zabiegu keratynizacji włosy zyskują wyjątkowy wygląd. Stają się lśniące i jedwabiście gładkie.

Nasi specjaliści wykonując zabieg keratynowego prostowania włosów korzystają z preparatów o najlepszym składzie, który pozwala regenerować i odbudowywać włosy. Wnikające w głąb włosa białka keratynowe działają korzystnie na łuskę włosa. Białko to jest naturalnym składnikiem włosa. Stosowanie preparatu z keratyną pod wpływem działania wysokiej temperatury pozwala uzupełnić występujące w budowie włosa ubytki. Dzięki temu fryzura zyskuje zdrowy i elegancki wygląd, a włosy nabierają blasku.

Zabieg prostowania keratynowego można wykonać samodzielnie w domu, jednak warto skorzystać z pomocy fryzjera-stylisty. Nasi eksperci wykonają zabieg w sposób profesjonalny, a co najważniejsze dobiorą preparat adekwatny do indywidualnych potrzeb włosów. Przed wykonaniem zabiegu każdy ze stylistów ocenia kondycję zarówno włosów, jak również skóry głowy tak, aby zabieg był w pełni bezpieczny i pozwolił na uzyskanie jak najlepszego efektu.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Co ważne keratynowe prostowanie włosów musi być co jakiś czas powtarzane. Nasi styliści zwracają jednak uwagę na to, że efekt wygładzonych włosów może utrzymywać się dłużej, jeżeli włosy będą odpowiednio zadbane. Po wykonaniu zabiegu keratynizacji nasz stylista udzieli wszelkich niezbędnych informacji dotyczących codziennej pielęgnacji. Ważne jest, aby używać dedykowanych szamponów, odżywek oraz masek, które dzięki odpowiednim składnikom pozwalają wydłużyć efekt zabiegu. Tego typu preparaty nie zawierają m.in soli czy alkoholi, które wpływają na przyspieszenie wypłukiwania keratyny.

Korzystamy z produktów Amazon Keratin.