Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

fryzura do kształtu twarzy

Nie zawsze warto decydować się na wymarzoną fryzurę podpatrzoną u hollywoodzkiego aktora. Nawet jeśli on wygląda w niej fantastycznie to nie znaczy, że Tobie będzie w niej do twarzy. Co zrobić by dokonać dobrego wyboru i dobrać odpowiednio fryzurę do kształtu twarzy?

Przede wszystkim zanim usiądziesz na fryzjerskim fotelu musisz określić kształt swojej twarzy. Możesz to zrobić w domu albo podczas pierwszej wizycie w moim salonie fryzjerskim Grzegorz Duży Hair Salon. Moi styliści przeprowadzą z Tobą dokładny wywiad i pomogą ustalić w jakiej fryzurze będziesz wyglądać najlepiej. Ocenią nie tylko kształt twarzy, ale też rodzaj Twoich włosów, odcień cery i kolor oczu.

Kształty twarzy i pasujące fryzury

OWALNA–  twarz wzorcowa, o takiej samej długości i szerokości, a przy tym bez kanciastego wykończenia. Może mieć wysokie czoło i długi podbródek.

FRYZURA– jeśli masz owalną twarz, będziesz wyglądać dobrze w każdej długości włosów. Z upięć świetnie prezentować się będzie kok lub kucyk. Jedyną niekorzystną fryzurą mogą być męskie cięcia.

OKRĄGŁA– poszerzona na wysokości policzków, nad wyraz wypełniona, o owalnym lub kanciastym konturze.

FRYZURA– najlepsza fryzura w takim przypadku to wydłużony bob bez grzywki lub z grzywką na skos, która optycznie wyszczupli boki twarzy. Postaw raczej na dłuższe stylizacje, ale bez mocnego cieniowania. Przy tym kształcie twarzy można nosić także włosy krótkie, ale tylko odpowiednio stylizowane. Najlepiej uniesione i zwichrzone, wtedy twarz będzie wyglądała na mniej pulchną.

KWADRATOWA- szerokie czoło i szeroka żuchwa, które połączone są bocznymi partiami twarzy w linii prostej.

FRYZURA- najlepsze będą falowane włosy długie i półdługie, które łagodzą rysy twarzy. Delikatne asymetryczne cięcie, delikatnie nachodzące na twarz zatuszuje zbyt widoczną żuchwę. Choć dobrze jest też zebrać włosy całkowicie do tyłu, co wysmukli rysy. Przy twarzy kwadratowej można pozwolić sobie też na rozwichrzoną, postrzępioną grzywkę.

PROSTOKĄTNA- widocznie wydłużona, pociągła i jednakowo szeroka. Często z wysokim czołem, o mniej owalnym konturze.

FRYZURA- jeżeli masz twarz pociągłą polecamy krótsze włosy w stylu boba, które sięgają mniej więcej linii brody. Nadasz tym samym właściwych proporcji twarzy. Dobrze jest zadbać w tym przypadku o objętość włosów np. nosząc loki. Natomiast gęsta, prosta grzywka optycznie skróci twarz. Jeśli masz twarz prostokątną wybierz raczej włosy półdługie, odpowiednio wycieniowane lub pofalowane.

TRÓJKĄTNA- szerokie czoło, wystające kości policzkowe i dolna część twarzy węższa od górnej, często ze spiczastym podbródkiem.

FRYZURA – dobrze wycieniowane i postrzępione fryzury, najlepiej o średniej długości. Idealny będzie klasyczny bob lub w wersji pofalowanej. Pasować będzie Ci grzywka schodząca na jeden bok twarzy lub luźne pasma po bokach zasłaniające skronie. 

DIAMENTOWA – jej znak rozpoznawczy to wyraźnie zaznaczone kości policzkowe, to też najszersza część twarzy. Trochę węższe jest czoło i podbródek. Czoło jest zazwyczaj niskie, a u nasady włosów przebiega linia prosta.

FRYZURY- Mając twarz w kształcie diamentu, warto nosić raczej krótkie lub średnie fryzury. Jeśli wolisz dłuższe fryzury najlepiej będzie zakładać je za uszy.

TRAPEZ- podobna do twarzy prostokątnej. Kanciasta i węższa w okolicy czoła, a szersza w okolicy policzków, z szeroką żuchwą.

FRYZURA- Proponujemy krótsze włosy np. boba lub włosy o średniej długości, ale tylko, jeśli są wycieniowane. Równowagę w proporcjach twarzy uzyskuje się przy większej objętości włosów np. falach, które są najlepsze przy takim kształcie. Warto zrobić sobie przedziałek z boku głowy albo czesać włosy w duży koczek na czubku głowy, który optycznie wyciągnie twarz. Długie włosy będą pasowały tylko wtedy, kiedy nie zakryjemy nimi twarzy np. zaczesując wszystkie do tyłu.

TRÓJKĄT Z SZEROKĄ PODSTAWĄ- okolice czoła zdecydowanie węższe, z ostro zarysowaną szeroką żuchwą oraz wydatnymi policzkami.

FRYZURA- osobą z takim kształtem twarzy najbardziej pasują średnie i długie włosy koniecznie wycieniowane aby zrównoważyć proporcje twarzy.

Wyznacz sama w prosty sposób swój kształt twarzy:

1. Zepnij włosy tak by cała twarz była widoczna.
2. Zrób sobie zdjęcie ustawiając się przodem do aparatu.
3. Najłatwiej będzie wydrukować zdjęcie i wyznaczyć kontury twarzy.

A czy Tobie udało się dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Social Media

Newsletter

Zapisz się na subskrypcję i bądź na bieżąco z nowościami oraz promocjami

Sprawdź również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.