Uznani w Warszawie styliści fryzur / Salon fryzjerski Warszawa | Umów wizytę: +48 518 833 827

Świadoma pielęgnacja włosów

pielęgnacja włosów GDC

Świadoma pielęgnacja włosów – pewnie wielu z Was słyszało już nie raz to określenie, tylko co ono właściwe oznacza? W końcu hasło “pielęgnacja włosów” nie jedno ma imię, bo co innego może oznaczać dla wielu osób. Postaram się wytłumaczyć Wam na czym polega świadomość w temacie pielęgnacji.

Świadoma pielęgnacja włosów – mądry wybór

Pielęgnacja włosów to na szczęście temat, który dziś często słyszymy. Mówię “na szczęście”, ponieważ jeszcze kilka lat temu nasza świadomość pielęgnacji nie była tak oczywista. Oczekiwaliśmy efektu wow po wyjściu z salonu fryzjerskiego nie zdając sobie do końca sprawy, że fryzjer to nie magik. Niestety nie wyczaruje nam pięknej fryzury, jeśli włosy będą w opłakanym stanie. Mówiąc najogólniej świadoma pielęgnacja to ta w której dokonujemy mądrego, świadomego wyboru. Tylko jak to zrobić?

Świadoma pielęgnacja – rodzaj i kondycja włosów

Przede wszystkim musimy określić w jakim aktualnie stanie nasze włosy się znajdują i czego mogą potrzebować. Ważny jest też rodzaj naszych włosów i skóry głowy. Musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytania: czy włosy są proste, kręcone, falowane? Czy włosy są farbowane, a może często poddawane stylizacji na gorąco? A może trapi nas jakiś konkretny problem np. wypadania włosów, elektryzowania się, puszenia się, albo braku uniesienia i objętości? Ważna jest też skóra głowy – czy ma tendencję do przetłuszczania się, lub pojawia się łupież?

Szampon wzmacniający GDC

Wszystkie te aspekty musimy wziąć pod uwagę, by wybrać odpowiedni kierunek pielęgnacji naszych włosów.

Świadoma pielęgnacja – odpowiednie kosmetyki do włosów

Jeśli określimy rodzaj włosów i ich stan będziemy wiedzieć czego potrzebują i co wymaga poprawy. Ważne żebyśmy starannie dobierali produkty do włosów. Przy ich wyborze weźmy pod uwagę: czy są dla nas odpowiednie, jaki jest ich skład oraz wybierajmy tylko te, których naprawdę potrzebujemy. Nadmiar kosmetyków może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Także pamiętajmy o podstawowej zasadzie: jakość, skład oraz w tym wypadku – im mniej, tym lepiej.

Włosy pozbawione blasku i witalności będą potrzebować kosmetyków regenerująco – nawilżających. Włosy pozbawione sprężystości i uniesienia od nasady potrzebują produktów zwiększających objętość. A jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów to skupmy się głównie na jego rozwiązaniu nim. Podstawa to odpowiednio dobrany szampon i odżywka. Zachęcam do zapoznania się z moim Szamponem Wzmacniającym Grzegorz Duży Cosmetics oraz Odżywką Regenerującą.

odżywka regenerująca Grzegorz Duży Cosmetics

Przy stylizacji włosów również warto postawić na jeden, sprawdzony kosmetyk: PushUp-r unoszący włosy od nasady, lakier utrwalający lub wygładzający olejek – wszystko wedle potrzeb, byle z rozsądkiem.

Strzyżenie włosów oraz zabieg regeneracyjny z sauną ozonową

W tym miejscu chyba nie muszę przypominać, że regularne podcinanie włosów ma wpływ na ich kondycję i zdrowy wygląd. Raz na 2 – 3 miesiące powinniśmy wykonać kosmetyczne cięcie, dla odświeżenia i regeneracji naszych kosmyków. Strzyżenie włosów również powinno być dopasowane do rodzaju włosów tak by podkreślało ich atuty. Więcej o personalnym strzyżeniu włosów przeczytasz tutaj.

personalne strzyżenie włosów

Jeżeli nasze włosy są w ogólnie złej kondycji – tzn. są mocno przesuszone, matowe, ciężko się rozczesują, możemy rozważyć profesjonalny zabieg pielęgnacyjny z sauną ozonową do włosów. Efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są już po pierwszym seansie, chociaż przy zniszczonych włosach trzeba zabieg powtórzyć – to kwestia bardzo indywidualna.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na subskrypcję i bądź na bieżąco z nowościami oraz promocjami

Sprawdź również

Grzegorz Duży Cosmetics

Modne fryzury w 2024

Idealne cięcie to takie, które jest praktyczne, dopasowane i zawsze modne. Chyba każda kobieta marzy